Loading...

Dá sa písaním obsahu zarobiť Sáre na šlabikár?

30 jún 17 Written by  Rastislav Pepel
Dá sa písaním obsahu zarobiť Sáre na šlabikár?

Nedávno som písal článok o certifikácii bezpečnosti OHSAS 18001. Spracovanie témy a písanie obsahu ma zamestnalo na dva dni.

 Bol som frustrovaný. Takto dcérenke na šlabikár nezarobím. Navyše otázka ako zvýšiť produktivitu pri písaní článkov zamestnávala moju myseľ zopár bezsenných nocí (i keď extatické vytrženie vyvolané nedostatkom spánku má svoje neopakovateľné čaro, nie som masochista).

A tak som do vyhľadávača napísal „How to Write Content Effectively“.

Ako vždy na mňa vytiekla rieka informácií. Chvíľu som civel na obrazovku a zrazu som spozornel. Ten diktátor Google rozumie textovému syntaxu lepšie ako ja. Nie je to samozrejmé, ale rozumní ľudia to vedia, preto používajú pokročilé operátory, ktoré nás navedú presne k tým informáciám, ktoré sa pokúšame nájsť. Ale vráťme sa k téme.

Pretože je moje uvažovanie založené na analýze a syntéze, navyše mám rád vizuálne riešenie problému, druhý môj krok vo vyhľadávači bol prieskum obrázkov, pričom som sa snažil objaviť zrozumiteľný diagram.

Nezabúdajte na kľúčové slová v alt texte - title atribútoch (Google kladie pomerne veľký dôraz na alt texty aby zistil, čo je na obrázku, ale tiež určil tému okolitého textu).

Tí, ktorí nie su leniví majú alt tagy vyplnené a čerpajú bonusy svojej práce v podobe zrozumiteľného a preto vyššieho umiestnenia v poradí vyhľadávača, vrátane lepších konverzii. Aj vďaka alt tagom vám dnes môžem ukázať overené postupy pre efektívne písanie obsahu.

Príklad prázdneho alt atribútu <img src="/image.png" alt="">. Správny alt atribút by mohol vyzerať takto <img src="/salon-pre-macky.png" alt="Smiešna, pekne ostrihaná, biela mačka nosí okuliare."> Správny alt tag v zdrojovom kóde stránky: <img src=“ http://www.doména.sk/názov-priečinku/názov-obrázku.jpg“ alt=“alternativny text“ />

salon pre macky virtue

Všimli ste si? SEO súvisí s obsahom viac ako je mnohým copywriterom milé.

Takže, čo som o efektivite písania obsahu vypátral, vyskúšal a čo mi funguje? Písaním obsahu sa snažím zosúladiť potreby klienta a potreby jeho kupujúcej persóny.

Ak je to možné komunikujem s vývojárom UX/UI a programátrom, pretože výborný obsah musí byť viditeľný pre vyhľadávacie pavúky (zákazníci a Google oceňujú holistický prístup).

Pri tvorbe textu myslím na kľúčové slová ale nie som ich vazalom. Dodržujem štruktúru článku. Akú? Vytvoril som si diagram, ktorý ma udržuje byť zrozumiteľný, odborný, myslieť na návštevníkov, tému, cieľovú skupinu a štýl komunikácie.

Dnes šetrím 3 hodiny na článok, ktorý som kedysi písal 8 hodín. Dá sa teda písaním obsahu zarobiť Sáre na šlabikár? Obsah tvorím 5 hodín denne, pätnásť dní do mesiaca a účtujem 20 € / 1 hodina. Takže dá, a čosi ostane aj na leasing

ako pisat obsah virtue

Pretože infografiky v mobiloch a tabletoch nefungujú môžete si stiahnuť pé-dé-efko s diagramom „efektívna tvorba obsahu“ tu.

Chcete pomôcť s písaním obsahu?

 All works

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie o novinkách Virtue v súlade s GDPR a vyhlásením o ochrane súkromia.